Paríž ťahá investorov do nehnuteľností

Francúzska metropola Paríž sa stala jednotkou, čo sa týka investícií do nehnuteľností. Predbehla aj Londýn, ktorý doteraz medzi záujemcami o nehnuteľnosti víťazil. Vyplýva to z dát realitných maklérov, ktorí skúmali objem investícií v jednotlivých hlavných mestách Európy.

Podľa nich dosiahol objem investícií v Paríži v druhej polovici roku 2011 7,9 miliardy eur, kým v prvom polroku to bolo 3,6 miliardy eur. Londýn skončil so 7,8 miliardami eur tesne na druhej priečke.

V Paríži sa teraz odohrá 14 percent európskych investícií do nehnuteľností. Najväčší nárast zaznamenali realitné kancelárie pri nebytových priestoroch.

Významné oživenie zaznamenal aj trh s nehnuteľnosťami v Moskve. Kým v druhej polovici roka sa investovalo 2,6 miliardy eur, v prvej to bolo len 1,9 miliardy. Moskva tým preskočila Berlín a stala sa šiestym najčastejším cieľom investícií v Európe.

Nárast záujmu o Moskvu tým ale podľa odhadov ešte nekončí. Väčšinu investícií do nehnuteľností teraz realizujú domáci investori. Ako náhle sa opäť objavia zahraničný investori, dá sa očakávať ďalší výrazný nárast.

Zatiaľ čo pre Francúzsko a Nemecko bol vlaňajší rok z hľadiska investícií úspešný, horšie na tom bolo Írsko, Taliansko, Portugalsko, Španielsko a Veľká Británia.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: