Zugspitz Arena - novinky v zimnej sezóne 2018/2019 a nový projekt apartmánov

Ehrwald - to je turistický raj na úpätí hory Zugspitze. V lete sem jazdia milovníci prírody za prechádzkami v údolí alebo vysokohorskými túrami, značenými trasami pre horské bicykle, zahrať si golf alebo navštíviť novú lezeckú stenu. V zime je Ehrwald predovšetkým východiskovým bodom pre tri lyžiarske areály: Ehrwalder Alm, WettersteinbahnenZugspitze.

Priamo v stredisku Ehrwalder Alm si môžete zajazdiť na 28 km zjazdoviek. Krásnu krajinu navyše pretínajú upravené bežkárske trasy. Okrem toho tu ale čaká veľa ďalšej zábavy. Na aké novinky sa môžete tešiť v zimnej sezóne 2018/2019?

Snehový hrad ako z rozprávky

Na ploche 230 m2 vedľa horskej chaty Tirolerhaus vznikne preliezačka v tvare hradu. Nebudú chýbať ani veže a vlajúce vlajky na strechách - a celý bude postavený zo snehu! Vnútri môžu deti zažiť neobvyklú guľovačku, preskúmať ľadovú jaskyňu alebo si zajazdiť na šmykľavkách na nádvorí.

Rodinný snowpark

V Ehrwalde môže tento rok adrenalín okúsiť celá rodina. V novom snowparku pre začiatočníkov si zaskáču deti aj dospelí. Jeho súčasťou sú tri rôzne boxy a tri skoky. Pre skúsenejších freestylistov je pripravený druhý snowpark s 16 rôznymi skokmi a prekážkami rôznych stupňov obtiažnosti pri zjazdovke Klämmli.

Zábavná zjazdovka s prekážkami

Rýchla zjazdovka Funslope Ehrwald je síce novinkou minuloročnej sezóny, ale tento zjazd plný zábavy sa chystá aj tento rok. Po zvlnenom začiatku nasleduje prejazd obrím „slimákom“ na ďalšiu časť dráhy, ktorú tvoria klopené zákruty. Na záver sa prechádza niekoľkými tunelmi a viaduktmi v tvare ležatej osmičky. K zjazdovke sa dostanete z lanovky Ganghofer alebo vleku Hochbrand.V Ehrwalde sa tiež každý utorok a piatok usporadúvajú sánkarské večery. Vo večerných hodinách je jedna osvetlená zjazdovka vyhradená len pre sánkarov. Sánky si môžete zapožičať pri dolnej stanici lanovky Ehrwalder Almbahn. Pre tých, ktorí si športu za celý deň užili už dosť, môže byť romantickou bodkou na konci dňa treba prechádzka na saniach ťahaných koňmi.

Druhé bývanie v Ehrwaldu: apartmány na predaj

Práve v Ehrwalde teraz vzniká nový projekt deviatich apartmánov v samostatných chaletoch a 28 apartmánov v hlavnej budove s reštauráciou, wellness a fitness centrom s bazénom. Jedná sa o skvelú príležitosť zaobstarať si vlastnú nehnuteľnosť uprostred prírody a každý rok sa tešiť na dovolenku strávenú v príjemnom pohodlí domova. Projekt bude dokončený v máji 2019.

Apartmány Ehrwald na prodej

Foto: Tatiana Popova, Ipatov, Dmitry Molchanov, FamVeld / Shutterstock; Rellox/Mountain Residences BV

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: