Tipy pre kúpu ski nehnuteľnosti v Alpách

V poslednej dobe prudko stúpa popularita nehnuteľností v lyžiarskych rezortoch. Jedným z dôvodov je aj to, že je ťažké zarezervovať si ubytovanie v najfrekventovanejších termínoch a keď už sa to podarí, cena je veľmi vysoká.

Apartmán pri zjazdovkách je teda vynikajúcou investíciou, majiteľ si môže sám zvoliť týždne, kedy ho bude chcieť využívať a vo zvyšnom čase mu apartmán bude prinášať stály príjem vďaka prenájmu. Ceny nehnuteľností v Alpách stále rastú, nákup nehnuteľnosti je teda výhodnou investíciou aj z tohto ohľadu.

Medzi najpopulárnejšie lokality patria rakúske a francúzske Alpy, niekoľko kantónov vo Švajčiarsku alebo oblasti na severe Talianska. Väčšina záujemcov dopytuje menšie apartmány situované neďaleko zjazdoviek. Tieto nehnuteľnosti sa zvyčajne nachádzajú v účelovo vybudovaných domoch alebo aparthoteloch a ponúkajú primeranú mieru komfortu v pomere k priaznivej cene. Tá sa v menších rezortoch môže pohybovať okolo 100 tisíc euro. Za túto sumu je možné získať pekný apartmán po kompletnej rekonštrukcii.

Pri výbere nehnuteľnosti je nutné dobre zvážiť lokalitu napríklad ohľadom na jej dopravnú dostupnosť z miesta, odkiaľ sem budete najčastejšie cestovať. Medzi ďalšie podstatné faktory patrí nadmorská výška nehnuteľnosti (od 2 000 metrov nad morom je istota snehu po celú sezónu), veľkosť rezortu alebo celková dĺžka zjazdoviek. Ski-in/ski-out znamená, že je možné lyžovať priamo od dverí bez nutnosti využívať skibus alebo ísť pešo. Veľkým plusom je, ak sa v nehnuteľnosti nachádza vyhrievaná lyžiareň. Veľmi častým vybavením apartmánových domov sa v poslednej dobe stávajú vírivky, sauny a vyhrievané bazény.

Ak zvažujete nákup nehnuteľnosti ako investíciu, je dobé zistiť, či je lokalita turisticky atraktívna aj v lete. Nehnuteľnosť, ktorá je využívaná po všetky ročné obdobia bude nepochybne prinášať väčší výnos ako tá, ktorú je možné obsadiť iba v zime.

» Ponuka ski nehnuteľností v Alpách.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: