Rellox bol citovaný v rozsiahlej analýze o trhu zahraničných realít v najčítanejšom serióznom poľskom denníku

Celoštátny poľský denník, najčítanejší zo serióznych médií a jeden z najobľúbenejších denníkov v Európe Gazeta Wyborca, oslovil Rellox pri spracovaní rozsiahlej analýzy o trhu zahraničných realít.

Poliakov, rovnako ako Slovákov, trápia nízke úrokové sadzby z vkladov a rastúca inflácia, ktorá stále ukrajuje z úspor. Mnohí túto situáciu riešia investíciou do nehnuteľností, ktorých hodnota rastie, a to aj v čase pandémie. S cieľom väčšej diverzifikácie, ale aj bezproblémovej dovolenky pre seba a svoju rodinu, sa investori obzerajú po nehnuteľnostiach v zahraničí. Článok ukazuje vývoj cien a radí, v akých krajinách je vhodné investovať.

Najpopulárnejším cieľom investorov je dlhodobo Chorvátsko, ktoré zaujíma viac ako tretinu klientov. Medzi ďalšími krajinami, kam sa najskoršie upierajú zraky kupujúcich, je Rakúsko, ŠpanielskoTaliansko. Z ostatných krajinách stojí ešte za zmienku Švajčiarsko, Dominikánska republika, USA alebo Dubaj.Klienti Relloxu majú najväčší záujem o kombináciu vlastného užívania a ďalšieho prenájmu. Túto alternatívu hľadá skoro polovica záujemcov o nehnuteľnosť v zahraničí. Preto sú tiež často vyhľadávané projekty, kde je zaistená plná správa nehnuteľnosti vrátane ďalšieho prenájmu. Tento model je populárny najmä v Rakúsku. Zvyšných 41 % klientov hľadá nehnuteľnosť len pre vlastnú rekreáciu a 11 % kupuje zahraničnú nehnuteľnosť za účelom prenájmu bez akéhokoľvek vlastného využitia.

A v akých cenách sa nehnuteľnosti najčastejšie dopytujú? Majoritný podiel je v cenovej relácii od 250 000 EUR do 500 000 EUR, viac ako tretina dopytov je v cene od 100 000 EUR do 250 000 EUR.Rellox je často citovaný v slovenských aj medzinárodných médiách, čo dokazuje jeho pozíciu lídra na trhu zahraničných realít nielen na Slovensku, ale v celom regióne strednej a východnej Európy.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: