Záujemcovia o prázdninovú nehnuteľnosť vo Francúzsku si zrejme budú musieť priplatiť

Cudzinci, ktorí vlastnia prázdninovú nehnuteľnosť vo Francúzsku, si možno budú musieť priplatiť. Uvažuje sa totiž o tom, že by bola pre nich zavedená špeciálna daň z nehnuteľnosti. Novú daň z nehnuteľnosti predstavil francúzsky prezident Francois Hollande.

Britská vláda je ale pripravená preveriť, či je tento návrh legálny. Podľa niektorých názorov by totiž návrh mohol byť v rozpore s európskym zákonom jednotného trhu a s antidiskriminačnými zákonmi. Aktivita britskej vlády je pochopiteľná, pretože opatrenia by sa okrem iného dotkli štvrť milióna jej občanov, ktorí vlastnia nehnuteľnosti predovšetkým v obľúbených regiónoch Normandie a Dordogne.

Hollande plánuje zvýšiť daň z príjmu z prenájmu z 20 na 35 percent a zároveň chce zvýšiť dane z kapitálových výnosov pri predaji nehnuteľností z 19 na 34,5%. Vďaka týmto opatreniam by podľa odhadov francúzskej vlády mohol štát získať 50 miliónov eur už tento rok a v nasledujúcich rokoch potom dokonca 250 miliónov eur ročne navyše.

Podľa daňových expertov by ale zákony nepostihli úplne všetkých. Na začiatku by sa napríklad nevzťahovali na majiteľa, ktorí neprenajímajú svoju nehnuteľnosť pre komerčné účely. Experti upozornili, že mnoho tých, ktorí vlastnia nehnuteľnosť vo Francúzsku, ju prenajímajú iba priateľom a rodine, a zmena by sa ich teda v zásade nedotkla.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: