Záujem o nehnuteľnosti v Nemecku stúpa

Na čele rebríčka popularity medzi záujemcami o nehnuteľnosť v Európe sa aj naďalej drží Španielsko. Dôvodom sú klesajúce ceny nehnuteľností v tejto krajine. V auguste sa ale na rebríčku serveru TheMoveChannel vďaka poklesu eura výrazne polepšilo aj Nemecko. Poskočilo o šesť priečok a dostalo medzi desiatku najobľúbenejších krajín.

Nemecko bolo dlhé roky považované za bezpečné útočisko v neistej európskej ekonomike. A skutočne, aj teraz keď agentúra Moodys znížila rating pre Európu, na nemecký trh s nehnuteľnosťami to nemalo negatívny vplyv. Naopak, o túto krajinu sa zaujíma takmer dvojnásobné množstvo potenciálnych kupujúcich ako predchádzajúci mesiac.

Nemecko sa stalo deviatou najpopulárnejšou krajinou v rebríčku. Predstihlo tak Grécko aj Bulharsko, ktoré sa v júli stalo výrazným skokanom.

Vzostup záujmu o nehnuteľnosti v Nemecku sprevádzala ďalšia novinka. Výrazne vzrástol aj záujem o Maltu. Tento malý ostrovček sa dostal o štyri miesta dopredu, tesne pred Nemecko. Nemecko sa do prvej desiatky dostalo naposledy pred rokom, v septembri 2011, keď sa o neho podľa štatistík zaujímalo 2,19% potenciálnych kupcov. Rok potom vzrástlo toto číslo na 2,38%. Podobné to bolo aj s Maltou, podiel vzrástol z 2,59% v máji na terajších 2,68%.

Podľa riaditeľa serveru Dana Johnsona mala ekonomická recesia na rôzne krajiny odlišný vplyv. Kým Španielsko je na tom už na prvý pohľad finančne zle, záujem o nehnuteľnosti je tu aj teraz značný. Ľudia totiž chcú využiť toho, že si tu môžu zaobstarať prázdninovú nehnuteľnosť za nízku cenu. Oproti tomu o Nemecko majú ľudia záujem kvôli tomu, že ekonomika krajiny je stabilná. Ceny nehnuteľností tu naopak rastú.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: