Záujem o nehnuteľnosti na Malorke zvyšuje ich hodnotu

Napriek súčasnej nie príliš priaznivej situácii na španielskom realitnom trhu zostáva Malorka obľúbenou a veľmi žiadanou lokalitou.

V poslednej dobe je možné sledovať rýchle oživenie a Malorka sa opäť stáva jednou z najatraktívnejších a najdynamickejších lokalít v Španielsku. Počet turistov vzrástol v minulých mesiacoch medziročne o 6% - nie je sa čo čudovať, veď Malorka ponúka až 300 slnečných dní ročne, 23 golfových ihrísk, 25 Marín a k tomu aj nádhernú prírodu a čisté more.

Zvyšujúci sa záujem turistov o Malorku sa začína premietať do rastu v oblasti realít. Mnoho turistov si ostrov zamiluje natoľko, že začnú hľadať spôsob, ako sa tu usadiť na dlhšiu dobu. Nejedná sa len o turistov z EÚ, výrazne rastie záujem aj z Ruska a Ďalekého Východu. V súčasnej dobe je na Malorke viac než 54 tisíc rezidentov z krajín EÚ, k tomu ďalšie státisíce tu vlastnia rekreačné nehnuteľnosti.

Veľký záujem o nehnuteľnosti však samozrejme vedie k pomerne značnému rastu cien, priemerná cena nehnuteľností na Malorke sa pohybuje okolo dvojnásobku v porovnaní s nehnuteľnosťami na Costa del Sol alebo na Costa Brava. Vyššia cena je zároveň odrazom neobyčajnej kvality nehnuteľností alebo infraštruktúry. V týchto oblastiach môžu Malorke iné oblasti len ťažko konkurovať.

» Navštívte ponuku nehnuteľností na Malorke

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: