Zahraničné realitné kancelárie. Oplatí sa ich využiť pri nákupe nehnuteľnosti v cudzine?

Uvažujete o nákupe nehnuteľnosti v zahraničí? Neviete ako do toho? Zvažujete využitie realitné kancelárie v zahraničí? Prinášame Vám argumenty, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní.

Pri nákupe nehnuteľností v zahraničí Vám môžu pomôcť aj slovenské realitné kancelárie. Ich využitie Vám prináša rad nesporných výhod. Tie, ktoré sa na zahraničné nehnuteľnosti špecializujú, Vám poskytnú komplexný servis, vrátane prípravy kúpnej zmluvy a jej prekladu do slovenského jazyka. Nehľadiac na to, že nákup prostredníctvom realitnej spoločnosti Rellox nie je drahší ako nákup cez zahraničnú realitku. Kupujúcemu je navyše k dispozícii kontaktná osoba priamo na Slovensku.

Realitná kancelária Rellox sa špecializuje na predaj nehnuteľností v rade nielen európskych krajín, v ponuke má nehnuteľnosti vo Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Chorvátsku, Rakúsku aj Švajčiarsku. Rellox je najväčším predajcom zahraničných realít s pôsobnosťou v regióne strednej a východnej Európy.

V prípade Relloxu je jednoznačnou výhodou, že dostanete výber z väčšieho množstva lokalít než by Vám ponúkla miestna realitka, ktorá je viazaná len na konkrétnu lokalitu. Rellox, ako špecializovaná realitná kancelária, Vám tiež môže poradiť najvýhodnejšie investičné príležitosti v rôznych oblastiach. V niektorých lokalitách sa napríklad záujemcom o kúpu nehnuteľnosti v zahraničí ponúka možnosť ďalšieho prenájmu nehnuteľnosti. Vzhľadom k širokému portfóliu zahraničných partnerov a spolupracujúcich developerov má Rellox prehľad aj o ďalších lokalitách a môže teda ponúknuť viac výhodnejších variantov pre Váš nákup nehnuteľnosti v zahraničí.

Čo Vám realitky v zahraničí nemôžu zariadiť?

Všetky európske krajiny majú špecifické podmienky pri nákupe nehnuteľností. Kým niektoré sa od podmienok na Slovensku líšia minimálne, v ďalších je potrebná opatrnosť. Na všetky úskalia a nástrahy, na ktoré si treba dávať pozor, Vás upozorníme.

Pracovníci našej realitnej kancelárie hovoria jazykom klienta a môžu ponúknuť kontaktnú osobu priamo na Slovensku, s ktorou je možné sa stretnúť a prebrať všetky detaily nákupu. Samozrejmosťou sú preklady všetkých zmluvných dokumentov do slovenského jazyka, aby si kupujúci mohol všetko preštudovať vo svojom jazyku.

Rellox Vám pri nákupe zaistí kompletný servis, počnúc nevyhnutným poradenstvom, ktorý zohľadňuje práve špecifické podmienky kupujúceho z danej krajiny. Klient sa samozrejme dozvie tiež základné informácie (daňová problematika, legislatíva a pod.) o krajine, v ktorej plánuje zakúpiť nehnuteľnosti.

Rovnako ako zahraničné realitné kancelárie poskytuje Rellox tiež všetok po predajný servis. Pomôže klientom s kontaktmi s miestnymi úradmi, uľahčí prihlásenie k potrebným službám a k zapísaniu nehnuteľnosti na úradoch.
Realitná kancelária Rellox má pobočky okrem Slovenska aj v ďalších krajinách strednej a východnej Európy. Svoje kancelárie alebo zastúpenie má v Českej republike, v Poľsku, Rumunsku, Maďarsku a Rusku.

Je nákup cez Rellox drahší ako cez realitku v zahraničí?

Mnoho ľudí uvažuje o nákupe nehnuteľnosti v zahraničí cez miestnu realitku kvôli obave z vyššej ceny. To je ale mylná predstava. Ak využijete služby Relloxu, neznamená to žiadne náklady navyše.

Kupujúci zaplatí iba províziu, ktorú by musel inak zaplatiť rovnako zahraničnej realitke. Využitie služieb Relloxu neprináša kupujúcim naozaj žiadne náklady navyše. Práve naopak. Na Rellox sa so žiadosťou o pomoc často obracajú aj klienti, ktorí nákup zahraničnej nehnuteľnosti začali prostredníctvom miestnej realitnej kancelárie a dostali sa do patovej situácie. Najmä sa jedná o problémy s uzatvorením kúpnej zmluvy a platbou kúpnej ceny, kedy je kupujúci "tlačený" do nevýhodných podmienok. Vo väčšine prípadov zastupuje zahraničnú realitnú kanceláriu tiež predávajúceho nehnuteľnosti, takže môže v niektorých prípadoch preferovať riešenie, ktoré je výhodné iba pre predávajúcu stranu.

Navyše tým, že realitná kancelária Rellox je na trhu zavedenou firmou, má vybudované priame a dobré vzťahy priamo s developermi. Tým je možné dosiahnuť lepších cien a u mnohých projektov sa z tohto dôvodu neúčtuje žiadna provízia.

Ak o nákupe nehnuteľnosti v zahraničí vážne uvažujete, odporúčame Vám preto zvážiť všetky pre a proti využitie služieb zahraničnej realitnej kancelárie. V prípade otázok, sa neváhajte obrátiť na Rellox. Radi Vám zodpovieme prípadné otázky.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: