Výber nehnuteľnosti v Alpách vhodné k ďalšiemu prenájmu

Ako postupne odznieva ekonomická kríza, čím ďalej viac lyžiarov sa vracia na alpské zjazdovky, s čím je spojený rastúci záujem o ubytovanie v lyžiarskych rezortoch. Nákup nehnuteľnosti v niektorom z alpských rezortov je tak vynikajúcou príležitosťou ako zhodnotiť svoje úspory. Pri výbere je však nutná obozretnosť.

Je nutné sa zamerať nielen na výhodnú cenu, ale napríklad aj na potenciál nehnuteľnosti čo sa prenájmu týka. V tomto ohľade je samozrejme najzásadnejšia lokalita, kde sa vybraný apartmán alebo dom nachádza.

Hľadajte teda nehnuteľnosť v blízkosti zjazdoviek, vlekov alebo zastávok skibusu. Pochopiteľne, blízke letisko taktiež zvyšuje atraktivitu nehnuteľnosti, pretože lyžiari chcú stráviť čo najviac času na zjazdovke, nie pri čakaní alebo v aute cestou k vlekom.

Aby ste dosiahli čo najvyššieho príjmu z prenájmu, je vhodné hľadať rezorty s dlhou zimnou sezónou - najlepšie u ľadovca (Sölden, Kaprun, Zillertal) alebo vo vysokej nadmorskej výške (Obertauern, Ischgl, Königsleiten) v Rakúsku alebo Tignes vo Francúzsku. Správnou voľbou sú tiež celoročne atraktívne rezorty, kde je možné prenajímať nehnuteľnosť po celý rok. Príkladom môže byť rakúske Zell am See alebo Chamonix vo Francúzsku. Alpy všeobecne ponúkajú pestré možnosti športového vyžitia - turistiku, cyklistiku, rafting, horolezectvo, golf, rybárčenie a ďalšie.

Odporúčame investovať do apartmánových komplexov, kde je zabezpečený komplexný servis správy a ďalší prenájem nehnuteľností. V prípade, že chcete prenájom zabezpečovať sami, pripravte sa na nutnosť prezentácie nehnuteľnosti na rôznych webových serveroch a na platenie nákladov spojených s využívaním nehnuteľnosti.

Dlhodobým trendom je príklon k dopytu po kvalitnejšiom a luxusnejšiom ubytovaní predovšetkým v kvalitných strediskách. Luxusné nehnuteľnosti sú samozrejme drahšie, ale vyššie sú pochopiteľne aj následné výnosy, pretože ľudia požadujúci kvalitnejšie ubytovanie sú pripravení siahnuť hlbšie do vrecka.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: