Uvažujete o investícii do nehnuteľnosti vo Švajčiarsku?

Stabilná obľúbenosť Švajčiarska robí z tejto destinácie výhodný cieľ pre vašu investíciu. Do Švajčiarska každoročne vyráža nespočetné množstvo ľudí z celej Európy na lyžiarsku dovolenku a mnohí z nich pri tej príležitosti zvažujú nákup nehnuteľnosti, či už za účelom uloženia úspor alebo za účelom získania "letného bytu".

Švajčiarsko patrí dlhodobo medzi najstabilnejšie ekonomiky a zároveň jeho prísne nariadenia týkajúce sa novej výstavby znamenajú, že investície do nehnuteľností predstavujú veľmi bezpečnú investíciu. Na druhú stranu, pre cudzincov môže byť často veľmi ťažké nájsť vhodnú nehnuteľnosť, pretože švajčiarska vláda prísne stanovuje kvóty nehnuteľností určených na voľný predaj a následne ich delí medzi jednotlivé kantóny.

V súčasnej dobe sú poskytované hypotéky vo výške až do 70 % kúpnej ceny nehnuteľnosti s dobou splácania do 25 rokov. Úroková miera sa pohybuje medzi 2,3 a 2,5 %. Úvery sú zvyčajne poskytované vo švajčiarskych frankoch, od určitej sumy je možné získať úver aj v iných menách (úver je však v tomto prípade poskytnutý iba do výšky cca 60 % kúpnej ceny nehnuteľnosti).

Po výbere vhodnej nehnuteľnosti je potrebné podpísať zmluvu zvanú "a Promesse de Vente" a zaplatiť dohodnutú zálohu. Kupujúci potom musí získať povolenie na kúpu, čo je výrazne individuálny proces, ktorý môže trvať až niekoľko mesiacov. K tomu môže dôjsť najmä v prípadoch, kedy je v danom kantóne už vyčerpaná kvóta nehnuteľností dostupných nerezidentom.

Zároveň je nutné dodať, že povolenie ku kúpe môže byť spojené s veľmi prísnymi podmienkami týkajúcimi sa budúceho využitia danej nehnuteľnosti (zvyčajne zahŕňajú klauzuly o povinnom využívaní, obmedzeniach prenájmu atď.). Veľmi dôležité je najať pri nákupe švajčiarskeho notára, ktorý obstará všetky potrebné povolenia a zaistí, že je kontrakt v najlepšom záujme ako predávajúceho, tak kupujúceho.

» Ponuka nehnuteľností vo Švajčiarsku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: