U Kaprunu sa chystá prepojenie lyžiarskych areálov Kitzsteinhorn a Maiskogel

Spojenie ľadovcového areálu Kitzsteinhorn s menším skiareálom Maiskogel je na spadnutie - podľa ORF už mu nestojí nič v ceste. Vďaka napojeniu lanovky Maiskogel na ľadovec vznikne jeden veľký areál, a miestnym i turistom sa tak splní dávne želanie. Ľadovec Kitzsteinhorn totiž vďaka tomu bude oveľa lepšie dostupný priamo z centra Kaprunu.

» Pozrite sa na ponuku nehnuteľností na predaj v oblasti Kaprun/Zell am See

Nový areál bude mať celkom 70 km zjazdoviek. Najprv bude nutné spojiť spoločnosti prevádzkujúce vleky v oboch areáloch. Druhým krokom bude výstavba veľmi dlhej lanovky, ktorá spojí vrchol Maiskogelu (1.675 m n. m.) so stanicou Alpincenter (2.452 m n. m.) na Kitzsteinhorne. Vzdušnou čiarou od seba budú stanice vzdialené približne šesť kilometrov. Zatiaľ nie je jasné, kadiaľ presne trasa novej lanovky povedie, ale podrobné plánovanie a rokovania s vlastníkmi pozemkov sú v plnom prúde.

Náklady na tento rozsiahly projekt dosiahnu až 80 miliónov eur. Jednou z možností je aj realizácia prepojenia pomocou lanovky 3S.

Projekt by znamenal výrazné zlepšenie, pretože sa zápchy na ceste k dolnej stanici ľadovcového areálu Kitzsteinhorn v hlavnej sezóne neustále predlžujú. Teraz by bolo možné nasadnúť na lanovku priamo v Kaprune a na ľadovec sa nechať vyviezť. Ďalším argumentom pre spojenie stredísk je celkový počet kilometrov zjazdoviek, ktorý v dnešnej dobe predstavuje hlavné lákadlo pre lyžiarov. Podobné spájanie areálov tak pravdepodobne môžeme očakávať aj na iných miestach po celých Alpách. U neďalekého Zell am See sa napríklad už plánuje spojenie areálov SchmittenhöheSaalbach-Hinterglemm.

Foto: Nikolpetr / Shutterstock.com

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: