Trh s realitami v Taliansku bude na vzostupe aj v roku 2012

Realitný makléri neočakávajú v prvej polovici tohto roka výrazný pokles záujmu o nehnuteľnosti v Taliansku. Podľa odhadov bude zvýšený záujem, ktorý makléri zaznamenali už v poslednom štvrťroku 2011, pokračovať aj v súčasnom roku. Dopyt na konci roka 2011 bol najvyšší za posledné štyri roky.

Záujemcovia o vlastnú nehnuteľnosť nepochádzali len z Talianska, kupci boli aj z Veľkej Británie, Nórska, Švajčiarska, Ruska a ďalších krajín. Podľa najnovších údajov je 80% domov v Taliansku v rukách súkromných vlastníkov. Prispievajú k tomu aj obmedzené znižujúce zisky prenajímateľov.

Otázkou ale je, na akej úrovni budú ceny realít. Podľa údajov think-tanku Nomisma poklesli ceny nehnuteľností v Taliansku počas jedného roka do júna 2011 o 0,7%. Odborníci sa ale nemôžu zhodnúť, či bude pokles cien pokračovať, alebo či je potrebné sa pripraviť na rastúcu tendenciu.

Medzi kupujúce v poslednej dobe jednoznačne víťazia reality v blízkosti jazier Como a Maggiore, dopyt po týchto nehnuteľnostiach rastie. Ľudia oceňujú okolia jazier, ktoré predstavujú ideálnu destináciu na dovolenku. Výhodou je tiež výborná dostupnosť z Milána, kde sa nachádza medzinárodné letisko.

Pozrite sa na ponuku nehnuteľností v blízkosti talianskych jazier.

Argumentom, prečo si zaobstarať nehnuteľnosť práve v tejto lokalite, je aj vyhliadka na stabilnú cenu nehnuteľnosti. Neistota v eurozóne sa môže preniesť v budúcnosti aj na realitný trh v Taliansku. Podľa maklérov sú ale nehnuteľnosti v podobných oblastiach v kurze za všetkých podmienok, a dopad na ich hodnotu je teda minimálna.

Podľa magazínu Country Life je ďalšou podobne stabilnou oblasťou pre investície Toskánsko.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: