Trh s nehnuteľnosťami v Paríži opäť ožíva

Po dlhšom období poklesu ceny nehnuteľností v Paríži opäť rastú a tento trend by mal pokračovať aj ďalších 12 až 18 mesiacov. Ceny v centre mesta zatiaľ neprekročili symbolickú hranicu 8 000 €/ m2, ale predaje v hlavnom meste Francúzska medziročne vzrástli o 20%.

Od roku 2012 ceny za m2 klesali o 2-3% ročne a zdalo sa, že tomu tento rok nebude inak. V priebehu posledných niekoľkých mesiacov však ceny opäť začali rásť, a to zatiaľ o 1,8%. Rast je spôsobený veľkým dopytom a aktivitou na trhu. Pokiaľ sa záujem o kúpu nehnuteľností v Paríži bude zvyšovať aj naďalej, ponuka prirodzene začne klesať, čo povedie k ďalšiemu nárastu cien.

Celkový počet transakcií na francúzskom trhu s nehnuteľnosťami tento rok vzrástol o 15,2%. Čo je príčinou tak veľkého dopytu? Klesajúce úrokové sadzby - v prvom štvrťroku tohto roku boli najnižšie v histórii. Domácim aj zahraničným investorom tak bol uľahčený prístup k úverom, čo viedlo k obrovskému nárastu objemu pôžičiek a predlžovanie doby ich trvania. Na výber sú teraz dokonca hypotéky s fixáciou na 30 až 50 rokov. Francúzske banky navyše cielene zameriavajú svoju pozornosť aj na zahraničných záujemcov o kúpu nehnuteľností, ktoré sa snažia nalákať na čo najvýhodnejšie podmienky.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: