Tirolsko hlási nový rekord v návštevnosti. Letná sezóna 2015 sa vydarila

Od mája do septembra 2015 navštívilo Tirolsko 4,8 miliónov hostí, čo je v porovnaní s predchádzajúcou letnou sezónou o 9,5% viac. Od roku 1994 Tirolsko zaznamenalo najvyšší počet prenocovaní.

Keby sme mali zhodnotiť celý rok, návštevnosť Tirolska rastie. S 17,8 miliónmi turistov sa jedná o 4,6% nárast. K vyššej návštevnosti tohto regiónu prispelo nielen nádherné počasie, ale aj silný švajčiarsky frank.

Tirolsko začali viac než v minulých rokoch navštevovať Nemci, Holanďania a Švajčiari. Prekvapením bol obrovský nárast dopytu (o 72%) o dovolenky v Rakúsku zo strany obyvateľov Číny.

Čo sa naopak znížilo, je doba, ktorú turisti priemerne v Tirolsku trávia. V tohtoročnej letnej sezóne bola dĺžka priemerného pobytu len 3,7 dňa.

Výhľady na zimnú sezónu sú tiež veľmi optimistické. Okrem Rusov, kde sa očakáva pokles návštevnosti o 30-40%, bolo na všetkých trhoch zaznamenaných viac rezervácií, a to aj napriek tomu, že minuloročná zima bola, čo sa počtu turistov v Tirolsku týka, rekordná. Dôvodom poklesu ruského dopytu je kurz rubľa.

Podľa súčasných odhadov bude s tohtoročnou zimnou sezónou spokojných 83% prevádzkovateľov ubytovacích kapacít. Nápomocná bude určite aj nová reklamná kampaň, ktorá nesie motto "Tirolsko je veľké kino" a ktorá by mala osloviť viac ako štyri milióny ľudí. V Söldene sa totiž natáčala časť nového filmu s Jamesom Bondom "Spectre".

Na zábery z natáčania i na apartmány, v ktorých býval filmový štáb (môžete ich nájsť aj v našej ponuke nehnuteľností ku kúpe), ste sa mohli pozrieť v článku Vyberte si apartmán tam, kde býval James Bond. Nižšie sa môžete pozrieť na oficiálny trailer k filmu, ktorý mal svetovú premiéru 26. októbra 2015.

Rastúca návštevnosť prináša väčšiu vyťaženosť ubytovacích kapacít. To je vzhľadom k rozšírenému modelu osobného vlastníctva spojeného s prenájmom nehnuteľnosti v čase, keď nie je používaná pre vlastnú potrebu, pozitívna správa pre majiteľov tunajších domov a apartmánov. Na svojej peňaženke to pocítia najmä tí, ktorí volia flexibilný výnos z prenájmu, ktorého úroveň sa odvíja od reálnej obsadenosti daného objektu.

Kam pokračovať?

Oficiálny trailer k novej bondovke Spectre

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: