Švajčiarsko - najlepšia krajina pre život

Kde na svete sa žije najlepšie a na základe akých aspektov kvalitu života a spokojnosť ľudí v jednotlivých krajinách vôbec hodnotiť? Na tieto otázky odpovedá prieskum medzinárodnej banky HSBC, ktorý skúma skúsenosti približne 18 000 emigrantov.

Na prvom mieste sa tento rok ocitlo Švajčiarsko, ktoré postúpilo z ôsmeho miesta a po piatich rokoch prevzalo prvenstvo od Singapuru. Medzi top 10 krajinami sa však umiestňuje už od roku 2011. Zostávajúcu osmičku krajín tvorí v tomto poradí: Kanada, Španielsko, Nový Zéland, Austrália, Turecko, Nemecko, Spojené arabské emiráty a Vietnam. V porovnaní s rokom 2018 si značne polepšilo Turecko, ktoré postúpilo z 24. miesta.

Na Švajčiarsku si cudzinci, ktorí sa sem presťahovali, cenia lepšej kvality života, stabilné politické a ekonomické situácie, lepšieho platu a možnosti rýchleho kariérneho postupu. Celkom 82 % emigrantov uviedlo, že sa kvalita ich života po presťahovaní do Švajčiarska zlepšila. V tejto súvislosti si 70 % emigrantov pochvaľuje čistejšie ovzdušie a všeobecne príjemnejšie prostredie. V hlavnom meste Ženeve sa 67 % prisťahovalcov cíti bezpečnejšie než vo svojej rodnej krajine.

Po presťahovaní do Švajčiarska sa 71 % respondentov zvýšil plat, ktorý tu je priemerne cca 110 000 dolárov, zatiaľ čo celosvetový priemer je len cca 76 000 dolárov.

Singapur na druhom mieste je najlepšou voľbou pre rodiny s deťmi. Celkom 69 % emigrantov oceňuje skutočnosť, že sa tu ich deti môžu učiť cudzie jazyky, a 62 % je spokojných s miestnym vzdelávacím systémom.

Tretia Kanada je obľúbená vďaka lepšej kvalite života a nižším nákladom na život. Španielsko sa tento rok na štvrté miesto vyšplhalo zo 14. miesta. O kvalite života tu svedčí fakt, že sa tu 58 % respondentov zlepšilo ich duševné zdravie. Prvú päťku uzatvára Nový Zéland, krajina, kde sa môžete tešiť na vyváženejší osobný a pracovný život, čo potvrdilo 69 % emigrantov.

Túžite po bývaní vo Švajčiarsku? Radi pre vás vyberieme vhodnú nehnuteľnosť a zaistíme všetko potrebné.

Foto: Natali Glado/Shutterstock

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: