Španielsky trh s nehnuteľnosťami sa spamätáva, ceny konečne rastú

Po ôsmich rokoch sa situácia na španielskom trhu s nehnuteľnosťami začína zlepšovať, v druhom štvrťroku tohto roka boli ceny o 3,8% vyššie ako vlani.

Za 3 mesiace sa priemerné ceny zvýšili o 4,2%. Novostavby idú na odbyt pomalšie, aj u nich však ceny v priebehu druhého štvrťroku vzrástli o 1,5% a medziročne celkovo o 4,9%. Táto zmena k lepšiemu sa navyše týka všetkých 17 regiónov Španielska.

Oživenie trhu s nehnuteľnosťami, ktoré Španielsko práve zažíva, sa začalo prejavovať v druhom štvrťroku 2014, kedy bol prvýkrát po šiestich rokoch zaznamenaný rast cien. Ten pokračoval aj v piatich nasledujúcich štvrťrokoch. Podrobné aktuálne informácie nájdete v článku Ceny nehnuteľností v Španielsku: blízke dnu?, Kde sa môžete pozrieť aj na tabuľku porovnávajúcu priemerné ceny nehnuteľností v jednotlivých regiónoch.

Najlepšia je situácia v Baskicku, Madride, KatalánskuKantábrii, naopak najmenej vzrástli ceny v regiónoch na severe a západe krajiny. Medziročný nárast o menej ako 1% zaznamenali len Extremadura, Navarra, AstúriaGalícia. Ako teda ukazuje vývoj za posledný rok, investície do nehnuteľnosti v Španielsku v každom prípade stoja za zváženie.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: