Španielsko: Vyberte si nehnuteľnosť v golfovom rezorte

Španielsko je vyhlásenou golfovou destináciou. Po celej krajine sú rozosiate desiatky golfových rezortov. Najobľúbenejším je v tomto smere juh Španielska, len v samotnej Andalúzii je momentálne postavené cez 60 golfových ihrísk, z toho zhruba polovica priamo pri morskom  pobreží Costa del Sol. To sa niekedy kvôli tomu nazýva Costa del Golf. Golfové možnosti v kombinácii s ideálnym podnebím radí Španielsko k obľúbeným turistickým destináciám. Mnoho ľudí sa rozhodne zaobstarať si v Španielsku aj vlastnú nehnuteľnosť.

Golf sa začal v Španielsku hrať pomerne neskoro a rozvoj bol veľmi pozvoľný. V roku 1950 sa tu nachádzalo desať ihrísk, využívalo ich iba niekoľko španielskych aristokratov. Prvý veľký rozvoj golfu zachvátil Španielsko o desať rokov neskôr, nepodarilo sa ho ale udržať. Ďalší  prudký  nárast záujmu zaznamenala krajina v roku 1990. Matador španielskeho golfu Seve Ballesteros vtedy vyhlasoval, že golf krajinu  preslávi a priláka aj turistov.
Krajina má niekoľko golfových oblastí. Okrem už spomínanej Andalúzie a Costa del Sol sem patrí Costa Blanca, čiže Biele pobrežie, ležiace na brehu Stredozemného mora a Costa Brava, ležiace severnejšie, neďaleko Barcelony. Ideálnym obdobím na cesty za golfom do Španielska sú jar a jeseň, hrať sa ale dá aj v iných  mesiacoch.

Jedným z najluxusnejších golfových rezortov je Desert Springs Golf Course, ktorý sa nachádza vo východnej Andalúzii. Rezort dostal niekoľko prestížnych ocenení - napríklad Najlepší  development v Španielsku za rok 2005. Miestne golfové ihrisko bolo ako prvé v Európe postavené ako púštne, čo prináša unikátne vlastnosti. Nechýbajú  tu pramene, vodné toky, suché  korytá riek, skaly alebo kaktusy. Celkovo sem bolo privezených na milión rastlín, až zo Spojených štátov. Len o prostredie sa tu stará dvanásť zamestnancov.

Ihrisko navrhol Peter  McEvoy, bolo otvorené v roku 2002 a zodpovedá požiadavkám USGA (United States Golf Association). Spĺňa  štandardy kvality známych púštnych golfových ihrísk v Arizone a Californii. Hranie tu je nezabudnuteľným zážitkom. Môžete sa kochať pohľadom na hory, púštny  charakter navyše ponúka úplne iný golf ako inde. Hru si tu užijú hráči rôznych úrovní.Kvalitu tohto rezortu dokazuje aj to, že English Golf Union (Anglická golfové únie) a Welsh Ladies Golf Union (Dámska golfová únia Walesu) zvolili rezort ako ich "španielsky domov". Royal Spanish Golf Federation (Kráľovská golfová federácia Španielska) potom zvolila Desert Springs ako dejisko Spanish Amateur Open v marci 2004.

Golfových rezortov je tu ale oveľa viac, na výber máte naozaj z veľkého množstva. Keď vás omrzí golf, môžete si oddýchnuť pri mori na piesočných plážach. Necelú hodinu jazdy autom odtiaľto sa nachádza tématický park Oasys - Mini Hollywood s prírodnou rezerváciou s mnohými druhmi zvierat a typickou dedinou Divokého západu. Obklopený je totiž jedinou púšťou v Európe, Taberna, kde sa točil rad westernových filmov, vrátane Siedmich statočných.

Okrem toho sa tu ale ponúka aj celý rad ďalších možností, ako príjemne stráviť čas. Na juhu krajiny je možné vyskúšať si windsurfing, vodné lyžovanie alebo navštíviť niektorý z početných aquaparkov. Niet divu, že nehnuteľnosti v Španielsku sa tešia v posledných rokoch rastúcemu záujmu investorov. Je to dané aj relatívne priaznivou cenou španielskych realít. Na výber je navyše z rôznych typov domov i apartmánov - s výhľadom na more, golfové nehnuteľnosti a gastro reality.

Záujem kupujúcich sa teraz sústredí predovšetkým na obľúbené  pobrežie, napríklad Costa del Sol alebo Costa Blanca. Nové apartmány je možné kúpiť za cenu zhruba od 120-tisíc eur, radové domy zhruba od 200 tisíc a samostatné domy od 300 tisíc eur. Mnoho z nových domov sa stavia priamo na golfových ihriskách a blízko pláží. Lákadlom pre niektorých môže byť aj možnosť ďalšieho prenájmu, ktorá v tejto oblasti výborne funguje.

Okrem Španielska si môžete golfové reality zaobstarať aj v ďalších krajinách. Vašej pozornosti by nemali uniknúť napríklad  golfové nehnuteľnosti v Rakúsku, kde v blízkosti alpských stredísk vyrástol rad zaujímavých projektov. Pre bližšie informácie o možnostiach nákupu nehnuteľností v zahraničí potom navštívte internetové stránky www.rellox.sk.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: