Španielsko sa teší stabilnému rastu predajov luxusných nehnuteľností

S rastúcou stabilitou španielskej ekonomiky sa zlepšuje aj situácia na trhu s nehnuteľnosťami. Podľa polročnej analýzy priniesla prvé dva štvrťroky 2014 medziročný vzostup predajov.

Z analýzy vyplýva, že záujem o nákup nehnuteľností v Španielsku vo výraznejšej miere prejavujú aj investori z krajín mimo Európy, predovšetkým z Blízkeho východu a Ázie. Práve kórejski a čínski investori sa stávajú čoraz výraznejšími hýbateľmi trhu, rastie aj záujem zo strany Američanov.

Napriek tomu Európania nezostávajú pozadu - investori zo severských krajín tradične dominujú na Costa Brava a na Malorke, spoločne so záujemcami zo Švajčiarska, Nemecka a Veľkej Británie. Briti sú suverénne najvýraznejšiou skupinou klientov hlavne v regióne Marbella. Naopak devalvácia rubľa spôsobuje odliv ruskej a ukrajinskej klientely.

Je zrejmé, že zahraniční investori už získali dôveru vo španielsky realitný trh. Ceny sa stabilizovali a postupne rastie aj počet transakcií. Je to aj vďaka tomu, že predávajúci zaujali realistickejší prístup a ceny nehnuteľností v zásade zodpovedajú predstavám nakupujúcich.

Trvalému záujmu sa teší segment luxusných nehnuteľností. V niektorých oblastiach dokonca dopyt po luxusných nehnuteľnostiach prevyšuje ponuku a spôsobuje nárast cien. To sa týka predovšetkým exkluzívnych nehnuteľností v tesnej blízkosti mora v turistami obľúbených lokalitách ako je Marbella, Puerto Banus apod.

Faktom zostáva, že od vypuknutia krízy v rokoch 2006 a 2007 nebol zaznamenaný taký výrazný pohyb na španielskom trhu s nehnuteľnosťami, ako v prvom polroku 2014.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: