Saint Jean Cap Ferrat. Nehnuteľnosti na prestížnej adrese

Azúrové pobrežie sa pýši mnohými prekrásnymi lokalitami a jednou z týchto prepychových oblastí je bezpochyby Cap Ferrat.

Vďaka svojej ideálnej polohe blízko medzinárodného letiska v Nice, krásnemu moru a bujnej vegetácii sa stal vyhľadávaným miestom, kde nájdete viac ako 500 exkluzívnych víl ponúkajúcich svojim obyvateľom rozprávkové bývanie.

Zlomovým bodom v histórii Cap Ferrat, ktorý odštartoval príliv bohatých návštevníkov a celebrít do tejto oblasti, bola dostavba Grand Hotelu v roku 1908. To odštartovalo výstavbu ďalších luxusných nehnuteľností v celej oblasti.

Prvé bolo rozľahlé sídlo barónky Ephrussi de Rothschild vo svahu nad morom, nasledované sídlom belgického kráľa Leopolda II. na západnej strane myse. Po celé 20. storočie sa Cap Ferrat plnil zvučnými menami osobností, ako sú napríklad Edith Piaf, Charlie Chaplin, Jean-Paul Belmondo, Roger Moore, Charles de Gaulle, Winston Churcill, Bill Clinton, Henri mattis nabo Marc Chagall. Tento magický kus zeme rovnakou mierou okúzľuje aj súčasnými rezidentmi, ktorí Saint-Jean-Cap-Ferrat zachovávajú vernosť.

Vzhľadom k obmedzenej ponuke a vysokému dopytu tak záujemcovia o bývanie na Saint-Jean-Cap-Ferrat musia siahnuť hlbšie do vrecka. V poslednom čase rastie záujem predovšetkým o najluxusnejšie nehnuteľnosti v skvelom stave, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti mora a ponúkajú veľkú obytnú plochou. Ceny týchto nehnuteľností sa často pohybujú v úrovni vyše 10 miliónov Euro.

Záujemcovia o nehnuteľnosti na Cap Ferrat pochádzajú prakticky z celého sveta. V okolitých destináciách na Francúzskej riviére, ako je Monaco, Saint-Tropez, Courchevel a Cap d'Antibes, je situácia veľmi podobná a vďaka úprave daňových predpisov hlási aj tu príliv záujemcov o luxusné nehnuteľnosti.

Veľký záujem je nielen o letné sídla. Medzi nakupujúcimi je aj rad tých, ktorým ide predovšetkým o výhodnú investíciu v strednodobom alebo dlhodobom horizonte. Tí hľadajú predovšetkým nehnuteľnosti, ktoré pôjdu ľahko predať.

Do trochu ťažšej situácie sa dostávajú záujemcovia o nehnuteľnosti v cenovom strede okolo 5 miliónov Euro. Stredne veľkých domov, ktoré sa nenachádzajú v prvej línii pri mori, je na trhu relatívny dostatok. Predávajúci si ale sú vedomí exkluzivity lokality Saint-Jean-Cap-Ferrat a v mnohých prípadoch nie sú prístupní akýmkoľvek rokovaniam o zníženie ceny.

V prípade, že pred bývaním vo vlastnom dome dáte prednosť bytu či apartmánu, môžete bývanie na Saint-Jean-Cap-Ferrat zaobstarať už v úrovni okolo 500 000 Eur.

Máte záujem o kúpu domu alebo bytu v Saint-Jean-Cap-Ferrat? Kontaktujte nás. Vytipujeme pre vás zodpovedajúci dom alebo apartmán a prevedieme vás celým procesom kúpy nehnuteľnosti.

Užitočné odkazy:

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: