Rakúsko: ráj pre investorov do nehnuteľností

Je to dané vynikajúcou polohou, nádhernou prírodou, pestrými možnosťami športového vyžitia jak v lete, tak v zime a v neposlednom rade rýchlym zhodnocovaním investícií do nehnuteľností.

Nemalá časť investícií prichádza zo susedných krajín. Vedľa Nemecka, Českej republiky alebo Maďarska môže ako príklad poslúžiť Taliansko. Tu sú veľmi aktívni predovšetkým investori z pohraničných oblastí, napr. Alto Adige. Vzhľadom k situácii na domácom trhu talianski investori hľadajú atraktívnejšie a perspektívnejšie lokality.

Atraktivitu Rakúska zvyšuje aj porovnanie cien realít s alpskými regiónmi vo Francúzsku a už v spomínanom Taliansku. Pre konkrétny príklad nemusíme chodiť ďaleko. V talianskej Val Badii, jednej z najobľúbenejších lokalít, sa priemerná cena apartmánov pohybuje okolo 12 000 eur za meter štvorcový. V rovnako atraktívnej lokalite v Rakúsku, vzdialené iba niekoľko desiatok kilometrov, môže byť cena tretinová.

Čo sa konkrétnych oblastí v Rakúsku týka, záujem zahraničných investorov sa sústreďuje predovšetkým na nehnuteľnosti v Tirolsku, západných regiónoch Rakúska a vo veľkých mestách ako je Viedeň, Salzburg a ďalšie.

Hannes Gschwentner, tirolský viceprezident, zmienil, že v posledných mesiacoch došlo k rastu cien nehnuteľností až o neuveriteľných 30 %. Priemerný rast cien je samozrejme nižšia, stále sa však jedná o veľmi pozitívny jav, pretože investori prinášajú do ekonomiky pomerne veľké množstvo finančných prostriedkov. Téme vývoja cien nehnuteľností v Rakúsku sme sa venovali aj v samostatnom článku.

» Pozrite sa na ponuku nehnuteľností na predaj v Rakúsku

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: