Predaj apartmánov v Chorvátsku

Priali by ste si po rannom prebudení vyhliadnuť z okna a pozorovať hladinu mora zlievajúcu sa na obzore s oblohou? Niečo také si nemusíte dopriať len na dovolenke. Stále viac Slovákov sa rozhoduje pre nadobudnutie vlastnej nehnuteľnosti pri mori. Kúpa apartmánu v Chorvátsku patrí medzi ich najčastejšiu voľbu.

» Tip: prejdite na ponuku bytov a apartmánov v Chorvátsku na predaj.

V posledných rokoch pribúda záujemcov predovšetkým z tzv. "middle class", teda strednej triedy. Kým predtým si nehnuteľnosti v zahraničí kupovali predovšetkým majetní podnikatelia alebo úspešní športovci či umelci, teraz pribúdajú ľudia, ktorí chcú vlastný dom, byt či apartmán v Chorvátsku pre trávenie dovolenky, ale aj predĺžených víkendov v pohodlí vlastnej nehnuteľnosti. Pobrežie Jadranu je navyše dopravne dobre dostupné a nechá sa na neho dôjsť autom.

Ceny apartmánov v Chorvátsku v blízkosti morského pobrežia si môžete zaobstarať už v cenách okolo 100 000 Euro. Rellox v Chorvátsku ponúka nové, ako aj staršie apartmány a byty. Vyberať môžete z nehnuteľností v pevninskej časti Chorvátska alebo na ostrovoch ako Brač, Hvar alebo Čiovo.

V niektorých prípadoch sú na predaj aj apartmány v rámci väčších turistických rezortov, kde je možné apartmány v čase vlastnej neprítomnosti prenajímať. V súčasnej dobe cudzinci môžu prenajímať výhradne nehnuteľnosti postavené za účelom obchodnej činnosti alebo turistického ruchu. Ak by teda váš apartmán bol súčasťou nehnuteľnosti postavenej za účelom bývania, prenajímať by ste ho nemohli. So vstupom Chorvátska do Európskej únie 1. júla 2013, ale dôjde k zmene legislatívy a naši občania budú postavení na rovnakú úroveň s miestnymi, ktorí môžu nehnuteľnosti prenajímať bez obmedzenia.

Riešenie sa ale dá nájsť aj pre tých, ktorí by chceli svoj apartmán ponúkať na prenájom už teraz. Jednou z možností je nákup apartmánu, ktorý je ďalej prenajímaný prostredníctvom špecializovaných chorvátskych agentúr. Na ne samozrejme môžeme sprostredkovať kontakt. Jednoduchším variantom je ale kúpa apartmánu nachádzajúceho sa v rámci turistického rezortu, kde bude ďalší prenájom vrátane všetkých súvisiacich služieb a správy nehnuteľnosti od začiatku nastavený.

Pre ilustráciu si teraz predstavme niekoľko projektov, u ktorých je možné apartmány v čase vlastnej neprítomnosti ďalej prenajímať.


Reality Chorvátsko5 * apartmány Radisson Blu neďaleko Dubrovníka

V rámci jedného z najmodernejších rezortov v Dalmácii - päťhviezdičkového hotela Radisson Blu postaveného v roku 2009 - je na predaj koncovým vlastníkom určená časť apartmánov. Ďalší prenájom je riešený prostredníctvom správcovskej spoločnosti. Okrem krásnej pláže rezort ponúka aj ďalšie služby: reštauráciu, obchody, športové vyžitie, spa & wellness atď. » Prejdite na detail nehnuteľnosti

 

Apartmány na predaj na ostrove Brač

Apartmány na predaj na ostrove Brač

Na predaj sú ponúkané nové apartmány v prvej línii v bezprostrednej blízkosti mora. Ku všetkým apartmánom patrí terasa s nádherným výhľadom na more. Pláž nachádzajúca sa priamo pred domom je vhodná aj pre menšie deti. Apartmány sú vybavené nábytkom. V prípade záujmu sa o prenájom bytu v čase neprítomnosti majiteľa postará agentúra, ktorá zabezpečí aj komplexnú správu nehnuteľnosti. » Prejdite na detail nehnuteľnosti

Nové apartmány na Hvare s krásnym výhľadom na moreNové apartmány na Hvare s krásnym výhľadom na more

V novom rezidenčnom projekte je k dispozícii 12 moderných bytov o rôznych veľkostiach s jednou alebo dvoma spálňami. Ku každému apartmánu patrí vlastná terasa alebo balkón. Prízemné apartmány majú navyše záhradku o veľkosti až 85 metrov štvorcových. Vrchné apartmány sú koncipované ako dvojposchodové mezonety s vnútorným schodiskom. Jedna z najkrajších pláží na Hvare je vzdialená 5 minút chôdze. Noví majitelia bytov získajú VIP kartu na čerpanie zvýhodnených služieb vybraných hotelov na Hvare, napr. zľavy do wellness a spa, prístup na súkromné hotelové pláže apod. » Predané. Navštívte ponuku realít a vyberte si inú nehnuteľnosť alebo nás kontaktujte.

Dávate namiesto apartmánu či bytu v Chorvátsku prednosť kúpe domu alebo vily? Pokračujte, prosím, na článok Domy v Chorvátsku na predaj.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: