Okrem helmy a lyží si pribaľte tento rok aj rúško. Lyžovať sa v Alpách bude bezpečne

Alpské strediská oslavujú prichádzajúce nízke teploty a prvý sneh. Cez víkend väčšina z nich spustila snežná delá a na sociálnych sieťach vábi milovníkov zimy úžasnými zábermi zasnežených alpských vrcholkov.

Kvôli pandémii Covid-19 sú zjazdovky zatiaľ prázdne a lanovky zastavené. Všetci však pevne veria, že sa strediská otvoria ešte pred Vianocami a privítajú prvých lyžiarov. Pre maximálny komfort a bezpečnosť robia všetko a prosia o to aj svojich návštevníkov.

Hygienické opatrenia

Aby sa všetci návštevníci lyžiarskych stredísk cítili bezpečne, vydala mnohé z nich hygienické proti pandemické opatrenia. Okrem helmy, lyží a palíc si tento rok pribaľte aj rúško. Jej nosenie je povinné takmer všade, pokiaľ práve nesjíždíte zjazdovku. Majte rúško nasadenú pri vlekoch, pri čakaní vo fronte, v skibusu, požičovniach lyží aj v reštauráciách.

Oblasť SnowSpace Salzburg začala tento týždeň predstavovať bezpečnostné pokyny za pomocou lyžiarskej legendy Hermanna Maiera, dvojnásobného olympijského a trojnásobného majstra sveta, ktorý je v súčasnosti tvárou tejto lyžiarskej oblasti. Pozrite sa na krátke animované video, ktoré lyžiarske stredisko pripravilo:

V oblasti SnowSpace Salzburg sa tento rok zjednoduší aj nákup vstupeniek. Online nakupovanie fungovalo aj teraz, ale odteraz sú v prevádzke nové automaty na siedmich dolných staniciach, kde si kupujúci môžu vyzdvihnúť svoje vopred zakúpené vstupenky. Stačí len naskenovať QR kód, ktorý pri nákupe dostanete.

Stredisko navyše zdôraznilo, že priemerná doba jazdy lanovky je 8 minút a 46 sekúnd, čo je výrazne pod 15-minútovým limitom, ktorý zdravotníci považujú za kritický.

Jedna návšteva nestačí

Oblasť láka tiež na svoju tohtoročnú najväčšiu novinku. Oblasť Flachau, WagrainSt. Johann - Alpendorf bude prepojený so susedným regiónom Flachauwinkl-KleinarlZauchensee novou 9-miestnou lanovkou. Tým vznikne 210 km prepojený systém zjazdoviek v srdci Ski Amadé.

Vlastný apartmán v kolíske svetovej lyžiarskej elity

Priamo v Alpendorfe sa teraz ponúkajú na predaj apartmány na predaj do osobného vlastníctva. Užite si tu dovolenku a po zvyšok roka, apartmán prenajímajte a užívajte si príjmy z prenájmu v EUR. Ceny začínajú už od 149 000 EUR! O apartmány je medzi investormi veľký záujem. K dispozícii zostáva posledných 8 jednotiek. Pre viac informácií nás kontaktujte.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: