Obľuba nehnuteľností v lyžiarskych lokalitách rastie

Aj napriek finančných problémov eurozóny a nestálosti niektorých trhov s nehnuteľnosťami, dopyt po lyžiarskych nehnuteľnostiach v alpských strediskách stále rastie. Pre ilustráciu, medzi Britmi vlastniacimi prázdninový dom v zahraničí ich má deväť percent práve v Alpách. Lyžiarsky turizmus tiež každoročne narastá, za posledných desať rokov ročne priemerne o päť percent.

Lyžiarske destinácie spravidla nepatria k tým najlacnejším, v poslednej dobe sa ľuďom ponúka stále viac skvele položených a kvalitných lyžiarskych stredísk, ktoré ponúka kupujúcim útočisko, ktoré môžu často využívať, ľahko ho prenajmú a do budúcnosti z neho môžu profitovať aj finančne.

Francúzsko, ktoré pre prípadných záujemcov zostáva aj naďalej najobľúbenejšie, ich priláka celú tretinu. Náročnejšia klientela mieria najčastejšie do luxusných stredísk Megève a Courchevel, kde sa priemerná cena za meter štvorcový pohybuje okolo 7,7 tisíc britských libier. Krajina ponúka ale aj destinácie vhodné pre širšie spektrum záujemcov, napríklad rezorty Les Arcs alebo Morzine.

Výhodnejšie pre kupujúcich sú novo postavené nehnuteľnosti. Čiastočne kvôli tomu, že notárske poplatky pri predaji starších nehnuteľností môžu dosiahnuť až ôsmich percent. Oproti tomu pri nehnuteľnostiach postavených maximálne pred piatimi rokmi sú tieto poplatky 2,5 percenta.

Samozrejme najviac kupujúcich nehnuteľností v lyžiarskych destináciách sú samotní Francúzi. Podľa realitných kancelárií by nemala byť najdôležitejším kritériom pri výbere nadmorská výška destinácie, ale celkový charakter lokality, tamojšia infraštruktúra, vybavenosť vlekmi a lanovkami a tiež prístupnosť rezortu.

Výhodné z tohto pohľadu môžu byť oblasti SAMOENS a Morrillon, ktoré sú súčasťou lyžiarskej oblasti Grand Massif. Ďalšou možnosťou sú savojské dediny, jednou z nich je napríklad Saint Martin de Belleville, odkiaľ je to päť až desať minút do centra rezortu Three Valleys.

Rakúsko, jedna z mála európskych krajín, ktorá sa vyhla recesie, má v porovnaní s Francúzskom a Talianskom o niečo horšie podmienky pre lyžiarov. Na druhú stranu ale ponúka dobrú kvalitu nehnuteľností a zisk z ďalšieho prenájmu je navyše pomerne vysoký. Jednou z najpopulárnejších rakúskych destinácií je Zell Am See, ktorá napríklad v porovnaní s Kitzbühel ponúka polovičné ceny.

» Ponuka nehnuteľností v Alpách.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: