Nehnuteľnosti na Francúzskej riviére

Medzi najprestížnejšie letné európske destinácie patrí bezpochyby Francúzska riviéra, pre mnohých možno známejší pod názvom Azúrové pobrežie.

Nehnuteľnosti sa tu nekupujú len za účelom rekreácie alebo z investičných dôvodov, nezanedbateľným aspektom je aj reprezentatívny prvok. Porovnateľnú prestíž s Francúzskou riviérou má snáď ešte talianske Toskánsko.

Francúzska riviéra je synonymom luxusu, prestíže, bohatého spoločenského i kultúrneho života, ale aj histórie, umenia a vybranej gastronómie. Zároveň sa tu môžete tešiť na kilometre nádherných pláží, azúrovo zafarbené more a nádhernú prírodu južného Francúzska. Francúzska riviéra je miestom, kde si budete života užívať plnými dúškami.

K azúrovému pobrežiu neodmysliteľne patria prístavy plné kotviacich jácht, útulné vinárne a kaviarne, luxusné reštaurácie, ale aj kasína alebo módne boutique. V sezóne sa to tu len tak hemží vplyvnými, úspešnými a slávnymi ľuďmi. Tí sem prichádzajú na slávny filmový festival v Cannes, na Grand Prix Formule 1 v Monaku, ale aj za oddychom, zábavou a biznisom.

Ceny nehnuteľností na Francúzskej riviére

Slovenský občania môžu nehnuteľnosti vo Francúzsku nakupovať bez obmedzenia. Tunajší realitný trh je charakteristický o niečo vyššou úrovňou cien ako v ďalších porovnateľných štátoch, v prípade prestížnej lokality ako je Azúrové pobrežie to platí dvojnásobne. Na druhú stranu ceny realít tu išli v poslednej dobe nižšie, čo je pre investorov samozrejme lákadlom. Ponuka luxusných nehnuteľností je dostatočne bohatá, možno ale zaobstarať aj cenovo dostupnejšie apartmány už od približne 150 tisíc Eur.

Lokality

Francúzska riviéra sa rozkladá pri pobreží Stredozemného mora medzi mestami Menton u talianskych hraníc po Marseille. Medzi najznámejšie letoviská patria Cannes, Nice, Saint-Tropez, Antibes či Monako. Oplatí sa venovať pozornosť aj menším mestám a dedinám. Za jednu z najprestížnejších destinácií je považované Villefranche Sur Mer, zaujímavou voľbou môže byť aj Fréjus, Saint-Raphaël alebo Cavalaire-sur-Mer.

Doprava

Azúrové pobrežie je dopravne pomerne dobre dostupné. Vzdialenosť z Bratislavy do Nice činí asi 1 200 km a veľkú časť cesty je možné ísť po diaľnici. Cesta tak netrvá o veľa dlhšie, než keď pôjdete napr. do južnej časti Dalmácie.

Využiť môžete aj leteckého spojenia. Z Viedne lietajú priame linky do Nice, Marseille aj Lyonu.

Počasie

Počasie v oblasti južného Francúzska ovplyvňuje stredomorské podnebie. Panujú tu suché a horúce letá a mierne, skôr daždivé zimy. Letné teploty sa bežne pohybujú okolo 27 ° C, príjemne teplé je aj more. Oblasť sa pýši až 300 slnečnými dňami v roku. Pobyt vonku pri väčších horúčavách spríjemňuje od mora idúci vánok.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: