Najlepšie lyžiarske rezorty vo Švajčiarsku

Francúzsko aj Rakúsko toho majú veľa čo ponúknuť, ale poraziť Švajčiarsko je v mnohých ohľadoch ťažké. Prevažujú tu dramatické kulisy impozantných hôr, tie najkrajšie staré horské dediny bez áut, najlepšie horské reštaurácie a k tomu všetkému úžasné zjazdovky. Zároveň je Švajčiarsko aj oveľa drahší než susedné štáty. Napriek tomu týchto šesť rezortov stojí za návštevu.

Verbier - To najlepšie pre expertov

Verbier pýši hlavne dobrodružným voľným terénom vo veľkej nadmorskej výške, ktorý sa svojou náročnosťou podobá zjazdovkám v Andermatt. V meste dobre funguje preprava skibusom zadarmo. V tomto stredisku nájdete luxusné hotely a živé après ski ako v iných rezortoch, ale tu sa s nimi navyše spája veľká prestíž. Po lyžovaní to najviac žije na Place Centrale a pri dolnej stanici lanovky Medrano.

Foto: Gorillaimages / Shutterstock

Davos - To najlepšie pre stredne pokročilých

Za dlhými červenými zjazdovkami, ktoré dosahujú až 12 km a prevýšenie až 1 800 m môžete vyraziť do Davosu. Niektoré z nich pretínajú lesy a vinú sa zhora až do údolia, iné sú rozľahlejšie a končia nad hornou hranicou lesa. Mestečko síce príliš nepripomína horskú dedinu, zato ale ponúka kvalitné služby pre voľný čas, ako sú umelé klzisko alebo plavecké bazény.

Villars - To najlepšie pre začiatočníkov

Villars je pokojný areál, kde si začiatočníci môžu v uvoľnenej atmosfére skúšať svoje prvé oblúčiky. Najľahší svah leží na úrovni dediny, ale čaro spočíva v tom, že aj ostatné, dlhšie a vyššie položené zjazdovky sú jednoduché. Britská lyžiarska škola New Generation sľubuje nielen anglicky hovoriacich inštruktorov, ale aj zábavnú a efektívnu výučbu. V roku 2017 tu navyše bolo otvorené nové voľnočasové centrum s bazénmi, saunou a parným kúpeľom.Foto: FamVeld / Shutterstock

Andermatt - Najlepšie snehové podmienky

V Andermatt sa vďaka jeho geografickej polohe môžete tešiť na kvalitný sneh, aj keď sú podmienky v ostatných obľúbených strediskách len priemerné. Nájde sa tu síce pár červených zjazdoviek, ale inak si tu zalyžujú hlavne skúsení lyžiari. Mestečko v poslednej dobe rastie a vznikajú tu nové hotely. Spolu s hotelmi pribúdajú aj vleky, vďaka ktorým tento rok Andermatt môže ponúknuť celkovo 120 km zjazdoviek.

Zermatt - Skvělé après ski

V Zermattu večer pokračuje zábava v miestnych baroch a vinárňach. O nezabudnuteľnú atmosféru sa postará živá hudba v baroch ako Hennu Stall alebo Cervo. Ak uprednostníte pohárik vína, odporúčame bar Elsie's. Obľúbená a vyhľadávaná je tiež krčma Papperla Pub s nočným klubom Schneewittli v suteréne. Zermatt samozrejme ponúka aj veľa inej zábavy. Rozmanité zjazdovky sú prepojené s talianskym strediskom Cervinia. Vyskúšať môžete heliskiing, navštíviť kvalitné horské reštaurácie, pobudnúť v príjemnej dedine bez áut - a to všetko s jedinečným výhľadom na Matterhorn.

Foto: Samot / Shutterstock

Mürren - Očarujúce prostredie

Keď si predstavíte dokonalé alpské útočisko, možno pred očami uvidíte malú dedinku s úzkymi uličkami lemovanými malými chaletmi vysoko v horách, kde sneh na strechách sa nikdy neroztopí. K tomu samozrejme dych berúce výhľady na pôsobivé vrcholy. To všetko ponúka Mürren. Zjazdovky majú celkom len 54 km, ale napríklad zjazd z vrcholu Schilthorn do dediny patrí v Alpách medzi tie najlepšie. Cez mestečko Lauterbrunnen v údolí sa prípadne dostanete do strediska Grindelwald-Wengen, v ktorom platí rovnaký skipas ako v Mürren.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: