Na chorvátske ostrovy sa môžete prepraviť hydroplánom

Hydroplány križujú nebo medzi pobrežnými mestami a ostrovy niekoľkokrát denne a z výšky 2,5 km ponúkajú krásny výhľad na Jadranské more. Lety ponúkajú nielen bezpečné, pohodlné a rýchle spojenie s dalmatínskymi ostrovmi, ale tiež zážitok, ktorý obohatí Vašu dovolenku.

Spoločnosť European Coastal Airlines sprevádzkuje letecké spoje z pevniny na vybrané chorvátske ostrovy prostredníctvom hydroplánu, ktorý pojme 19 pasažierov. Letecká základňa v Resniku poskytuje cestujúcim komfort, na ktorý sú zvyknutí z letísk - bar, občerstvenie v bistre alebo reštauráciu či halu s príjemným posedením. Samotné lety by nemali trvať dlhšie ako 10-25 minút.

K základni hydroplánov sa dá jednoducho a bezplatne dostať autobusom, ktorý chodí priamo zo splitského medzinárodného letiska. Cestu hydroplánom si ľahko zarezervujete v predstihu a na check-ine môžete prísť 30 minút pred odletom. Cez rezervačný systém na internetových stránkach si navyše svoje rezervácie môžete spravovať - meniť je alebo rušiť.

Ceny jednosmerných letov sa pohybujú medzi 45 - 70 eur v závislosti na destinácii. Cena zahŕňa pre každého pasažiera batožinu do 15 kg a jednu príručnú batožinu. Deti do dvoch rokov majú cestu zadarmo, a tie medzi 2-12 rokmi môžu letieť za zníženú cenu medzi 25-35 EUR. Ak si let rezervujete 60 dní vopred, dostanete zľavu 20%.

V súčasnej dobe fungujú spoje napríklad na ostrovy Hvar alebo Lošinj zo Splitu či Puly. Projekt leteckej prepravy na Jadrane má niekoľko fáz a v blízkej dobe sa počíta so sprevádzkovaním spojov medzi Dubrovníkom a obľúbenou Korčulou a tiež do talianskych destinácií Ancony, Ravenny či Benátok.

Tip: Luxusná vila na pobreží ostrova Korčula

Vila na Korčule

V blízkosti mora, priamo na pobreží vyhľadávaného ostrova Korčula, sa nachádza nová exkluzívna vila čakajúci na svojho prvého majiteľa.

Trojpodlažná vila sa nachádza v svahu nad morom. Každé podlažie disponuje otvorenou terasou s výhľadom na more. Dom je zariadený moderným nábytkom, ktorý je už zahrnutý v cene. Nechýba ani otvorený vonkajší bazén o veľkosti 24 m2, jacuzzi a vírivkou alebo barbecue. » Zistiť detailnejšie informácií o tejto nehnuteľnosti

Novému majiteľovi tejto krásnej nehnuteľnosti sa vďaka ponuke prepravy hydroplánom otvárajú nové možnosti dopravy. Vedľa cesty autom a prepravou niektorým z trajektov je možné využiť pohodlného leteckého spojenia do Splitu a následne miesto trajektu zvoliť hydroplán. Zážitkom tak nemusí byť len samotný pobyt pri mori, ale aj cesta, pri ktorej si budete môcť z výšky užiť nádherné scenérie pri jadranskom pobreží.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: