Marbella je druhou najdrahšou adresou v Španielsku

Už dlhú dobu je zrejmé, že nehnuteľnosti v Marbelle patria medzi najexkluzívnejšie a najdrahšie ale až nedávne štúdia oficiálne potvrdili, že sa v tomto štýlovom rezorte nachádza druhá najdrahšia lokalita v celom Španielsku.

Touto lokalitou je Santa Margarita, malá oblasť v bezprostrednej blízkosti známej "Zlaté Míle", niekoľkokilometrového pásu tiahnuceho sa medzi Marbellou a Puerto Banus. Nachádza sa tu mnoho exkluzívnych víl a luxusných rezidencií s mnohými prístaviskami pre jachty.

Aj napriek tomu, že sa na rebríčku najdrahších lokalít nachádza až na druhej pozícii za Cala Marmacen na Malorke, poráža Santa Magarit aj tie najdrahšie lokality v Madride alebo Barcelone. Ceny pohybujúce sa okolo 20 000 eur za meter štvorcový túto lokalitu radia na 13. miesto v celej Európe.

Aj napriek tomu je táto lokalita doslova "lacná" v porovnaní s tými najdrahšími miestami v Európe, medzi ktoré patrí Bahia de Romazzino na Sardínii (300 000 €/m²) , monacká Avenue d' Ostende (100 000 €/m²) a londýnska štvrť Knightsbridge, kde za meter štvorcový obytnej plochy zaplatíte v priemere 93 000 €.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: