Macron láka superbohatých späť na francúzsku Riviéru

Záujem investorov o nehnuteľnosti v Británii, ktoré už nesľubujú tak vysoké príjmy ako v minulosti, opadá a presúva sa do krajín ako Francúzsko, Taliansko alebo Rakúsko.

Vo Francúzsku prispelo k pozitívnemu vývoju zvolenie prezidenta Macrona, vďaka ktorému si tunajší realitný trh opäť získava dôveru investorov. Situácia je diametrálne odlišná od doby, kedy bol pri moci Hollande. Ceny sú najlepšie za posledných päť alebo šesť rokov. Záujemcov o kúpu nehnuteľnosti vo Francúzsku bolo vždy dostatok, avšak neboli ochotní si bývanie kupovať za požadovanú cenu. Teraz sa ale predávajú aj domy, ktoré sú na trhu už niekoľko rokov.

Tí najbohatší zvyčajne smerujú do Cannes a najväčší záujem je o nehnuteľnosti pripravené na nasťahovanie. Na myse Cap Ferrat človek nič podobné nenájde, ani s 20 miliónmi eur vo vrecku. Tamojší nehnuteľnosti buď vyžadujú úpravy, alebo sa nachádzajú v horšej lokalite. Ak sa rovnakou čiastkou zamierite do Cannes, dostanete to najlepšie. To znamená napríklad dom s piatimi spálňami, pozemkom o výmere 3 500 metrov štvorcových, bazénom a priamym výhľadom na more a mesto. Vďaka najrôznejším akciám, ktoré sa v Cannes konajú po celý rok, mesto tiež sľubuje vysoké príjmy z prenájmu. Navyše je Cannes veľmi dobre dostupné a ponúka vynikajúce reštaurácie. Podobne sa medzi najvyhľadávanejšie lokality vracia tiež Saint Tropez.

Pozornosť investorov nie je obmedzená len na francúzsku Riviéru. Bohatí svoje milióny investujú aj v Taliansku, ktorá v posledných rokoch trochu vyšla z módy, ale teraz sa jej pozícia opäť upevňuje. V Toskánsku sa teraz napríklad nehnuteľnosti, ktoré pred niekoľkými rokmi stáli 25 miliónov eur, ponúkajú za 15 miliónov eur. Za túto cenu možno zakúpiť to najlepšie, čo tunajší trh ponúka - dom o výmere viac ako 900 metrov štvorcových na 300 hektároch.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: