Lonely Planet zaradil Zadar medzi TOP 10 miest

Lonely Planet zahrnul Zadar medzi TOP 10 miest, ktoré by ste mali navštíviť v roku 2019 a nie je pochýb, že sem veľa turistov opäť zavíta.

Podľa chorvátskeho štatistického úradu zaznamenal v roku 2017 Zadar o 103 453 viac príchodov (celkom 524 583) oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Zvýšil sa tiež počet prenocovaní z pôvodných 1 550 495 na 1 832 729 nocí.

Zadar je pozoruhodný svojím veľkým rozkvetom od čias minulej vojny až do súčasnej podoby temperamentného kozmopolitného mesta. Stále si však zachoval atmosféru romantického starého mesta so svetlými mramorovými uličkami s čerstvou kávou z všadeprítomných barov a kaviarní, rustikálnymi reštauráciami trattoria či starovekými rímskymi zrúcaninami.

Lonely Planet ocenil predovšetkým preslávenú nábrežnú promenádu, ktorá slúži ako obľúbené miesto stretávania priateľov i obchodných partnerov. Hovorí sa, že je to miesto, odkiaľ môžete sledovať ten najkrajší západ slnka. Súčasťou promenády sú zaujímavé atrakcie Morský organPozdrav Slnku, ktoré dohromady tvoria harmonický celok.

Morský organ predstavuje svetový unikát. Jedná sa o sústavu trubiek a píšťal zabudovaných vo schodoch mieriacich do mora. Zvuky organov prebúdzajú morské vlny. Pozdrav Slnku je obrovský kruh zapustený do kamennej dlažby, ktorý sa skladá zo sklenených platní a fotovoltaických solárnych častí, ktoré po západe slnka ožijú a vytvárajú úžasnú svetelnú show spolu so zvukovým sprievodom morských organov.

Medzi ostatné odporúčané mesta sa prebojovala Kodaň, Miami, Novi Sad, Seattle či Káthmándú. Úplný zoznam TOP10 miest pre rok 2019 si môžete prezrieť priamo v článku na webe Lonely Planet.

Zadar sa stal vďaka inováciám a obľúbenosti ako turistickej destinácie tiež skvelým miestom pre investíciu do nehnuteľností. Investujte a užívajte si svoj druhý domov pri mori. Pozrite sa na aktuálnu ponuku nehnuteľností v Zadare a okolí a prípadne nás kontaktujte pre viac informácií.

Foto: Honza Hrubý / Shutterstock.com

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: