Domy pri mori na predaj

Dom na pláži - to je pre mnoho ľudí splnenie ich dávneho sna. Len si to predstavte: prebudený ranním slniečkom sa započúvate do šumenia mora, nadýchnete sa zdravého prímorského vzduchu a pohľadom skontrolujete obzor, kde v diaľke zahliadnete lode miestnych rybárov, ktorí hneď za úsvitu vyrazili na more.

Rýchly rozcestník - ponuka nehnuteľností:

» Domy pri mori
» Apartmány pri mori

Prečo ale zostávať len pri snívaní. Vlastný dom či vila v niektorej z prímorských lokalít už pre Slovákov dávno nie je ničím výnimočným. Nákup nehnuteľnosti prebieha podľa zákonov platných v krajine nákupu. Oproti tuzemsku môže mať určité špecifiká, oplatí sa preto spoľahnúť sa na služby špecializovanej realitnej kancelárie ako je Rellox.

Nákup nehnuteľnosti pri mori

Pri nákupe zahraničnej nehnuteľnosti by sme mali postupovať obdobným spôsobom ako na Slovensku. Oplatí sa starostlivý výber, pri ktorom by sme sa mali predovšetkým zamyslieť, akým spôsobom chceme nehnuteľnosť využívať. Koľko času tu hodláme tráviť, či ju chceme využívať výhradne pre vlastnú potrebu, alebo ju ponúkať tiež k ďalšiemu prenájmu. Niektorí klienti majú od začiatku jasno, v ktorej krajine chcú nehnuteľnosť kúpiť. Ostatné by pri rozhodovaní mali prihliadnuť na uvedené skutočnosti, ale aj k dopravnej dostupnosti a ďalším faktorom.

Informácie o spôsoboch financovania nájdete na samostatnej stránke. Zastavme sa ale ešte u možnosti ďalšieho prenájmu. Najmä pre majiteľov nehnuteľností, ktorí ich neplánujú trvalo využívať, je to veľmi obľúbený variant. O všetok servis a služby spojené s prenajímaním sa postarajú špecializované agentúry. Vlastník domu či apartmánu inkasuje výnos, bez toho aby sa musel o čokoľvek starať. Kombinácia vlastného užívania s ďalším prenájmom sa využíva predovšetkým u novších nehnuteľností v rámci vybraných rezidenčných alebo developerských projektov.

Pri zaobstaraní domu v zahraničí je potrebné myslieť aj na to, že nákupom nehnuteľnosti výdavky nekončia. Rovnako ako v tuzemsku bude potrebné platiť za služby, energie a pod. Zabudnúť nemožno ani rôzne administratívne poplatky a dane.

Najvyhľadávanejšie destinácie pre nákup domu či vily pri mori

Najväčšiemu záujmu sa pochopiteľne tešia predovšetkým európske destinácie, ktoré sú dopravne najdostupnejšie. Z mimoeurópskych potom jednoznačne dominuje Karibik, Florida a vybrané atraktívne lokality ako napr. Mauritius.

Domy v Chorvátsku na predajChorvátsko

Dom na pobreží Jadranu patrí pre Slovákov medzi najčastejšie voľby. Pre Chorvátsko hovorí ľahká dopravná dostupnosť autom aj letecky, vcelku priaznivé ceny nehnuteľností, nádherná príroda a čisté more. Do značnej miery tu odpadá aj jazyková bariéra. K dispozícii sú domy v pevninskej časti Chorvátska aj na ostrovoch. » Ponuka nehnuteľností v Chorvátsku.


 

Domy a vily vo ŠpanielskuŠpanielsko

Ceny domov v Španielsku dlho raketovo rástli. Po prudkom cenovom páde v dôsledku realitnej krízy sa pokles cien v turisticky atraktívnych lokalitách zastavil a je možné tu zaobstarať nehnuteľnosti za zaujímavé ceny. Okrem pevninskej časti Španielska sú vyhľadávané aj domy na Malorke, Menorke alebo Kanárskych ostrovoch. »Ponuka nehnuteľností v Španielsku. » Ponuka nehnuteľností v Španielsku.


 

Domy v TalianskuTaliansko

Taliansko ponúka široký výber nehnuteľností v rôznych cenových reláciách. Bohatý je aj výber lokalít - od nehnuteľností na Adriatickom pobreží, cez Ligúriu, Toskánsko, ale aj v južnej časti krajiny. Vyhľadávaný je aj ostrov Sardínia. napr. v Toskánsku je možné nakúpiť s domom často aj vinicu, kde môžete produkovať vlastné víno. » Ponuka nehnuteľností v Taliansku.


 

Domy vo FrancúzskuFrancúzsko

Azúrové pobrežie patrí medzi exkluzívne európske destinácie. Zaobstarať si tu môžete skutočne luxusné vily v charakteristickom stredomorskom štýle. Kúpiť sa ale dajú aj cenovo prijateľnejšie domčeky na francúzskom vidieku. Ak ste podľahli kúzlu Francúzska, je pre vás Cote d' Azur správnou voľbou. » Ponuka nehnuteľností vo Francúzsku.


 

Nehnuteľnosti v Dominikánskej republikeDominikánska republika

Karibik patrí medzi mimoeurópskymi destináciami k najobľúbenejším. Preferujú ho predovšetkým tí, ktorí tu plánujú dlhodobejšie pobyty. Dominikánska republika nekladie nákupu realít cudzincom žiadne prekážky. V zaujímavých cenových reláciách si tu môžete zaobstarať dom v charakteristickom karibskom štýle. » Ponuka nehnuteľností v Dominikánskej republike


 

Domy na FlorideFlorida

V rámci Spojených štátov amerických patrí Florida z pohľadu zahraničných investorov k najvyhľadávanejším. Ostatne za teplom sa sem často sťahujú aj samotní Američania. Zaobstarať tu môžete rodinné domy za prekvapivo nízke ceny, ale aj exkluzívne nehnuteľnosti spĺňajúce nároky toho najluxusnejšieho bývania. » Ponuka nehnuteľností v USA


 

Nehnuteľnosti na MauritiuMauritius

Ostrovný štát v Indickom oceáne býva často označovaný za raj na zemi - slnko, číry oceán, nádherné pláže. V ponuke nájdete napríklad vily v exkluzívnych golfových rezortoch aj priamo pri morskom pobreží. Nízke daňové sadzby robia z ostrova lákavý prístav pre investorov. » Ponuka nehnuteľností na Mauritiu.



Máte záujem o nákup domu, vily či inej nehnuteľnosti pri mori? Kontaktujte nás

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: