Chorvátsko očakáva ďalšiu úspešnú sezónu

Rok 2015 bol pre chorvátsky cestovný ruch úspešný. Aj napriek určitým rizikovým faktorom súvisiacou so súčasnou politickou situáciou v Európe sú výhľady na rok 2016 optimistické. To je priaznivá správa aj pre majiteľov nehnuteľností v Chorvátsku, ktorí ich vlastnia účelom či už čiastočného (v kombinácii s vlastným využívaním) či úplného prenájmu.

O tom, že rok 2016 bude úspešný je presvedčený Ratomir Ivičič, riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia. Sezona 2015 bola veľmi dobrá, napriek tomu sú podľa neho predpoklady, aby bol tento rok ešte úspešnejší.

Optimizmus je podložený číslami z hotelového priemyslu a tiež výhľadom predaja zájazdov v cestovných kanceláriách a agentúrach. Dôležité však podľa neho bude zamerať sa na ďalšie skvalitňovanie a vylepšovanie služieb pre turistov. Predĺžiť by sa mala doba, kedy sú hotely otvorené mimo hlavnej sezóny, prínos sa očakáva aj od zavedenia celoročných leteckých spojení a posilnenie marketingu.

Súčasná situácia ovplyvňovaná utečeneckou krízou a hrozbou terorizmu je na jednu stranu rizikom, na stranu druhú z nej Chorvátsko môže čiastočne ťažiť, pretože o neho môže stúpnuť záujem napríklad na úkor Egypta alebo Turecka. Kvôli sankciám voči Rusku sa naopak dá očakávať určitý pokles v počte ruských turistov.

V súčasnej dobe dochádza tiež pri pobreží Jadranu k zvýšeniu počtu investícií. To sa týka infraštruktúry, zariadení pre cestovný ruch i nehnuteľností. Očakáva sa, že zvýšená investičná činnosť by mala pokračovať aj v ďalších rokoch.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: