Ceny nehnuteľností v Španielsku klesnú o ďalších desať percent, odhaduje Bankia

Než nastane na stagnujúcom  španielskom realitnom trhu zlepšenie, klesnú ceny nehnuteľností o ďalších desať percent. Je o tom presvedčená španielska sporiteľňa Bankia, podľa ktorej ale k výraznej zmene nedôjde skôr ako v roku 2014.

Podľa ministerstva spadli ceny domov od prvého kvartálu 2008 priemerne o 15,8 percenta, reálne je to ale o viac ako o dvadsať percent a v niektorých oblastiach dokonca o 40%. Napriek tomu je Bankia, ktorá vznikla nedávnou fúziou Caja Madrid, Bancaja a piatich ďalších spoločností, presvedčená, že ďalšie znovunastavenie cien je jediným riešením na vyrovnanie dopytu a ponuky.

Skupina G-14 zložená z najvýznamnejších španielskych realitných kancelárií odhaduje, že množstvo predaných domov tento rok klesne o 8,3%, čím sa dosiahne rovnakých  hodnôt  ako v roku 2005. Podľa G-14 sa predaj  výrazne nezdvihne až do roku 2015. V roku 2010 síce došlo k miernemu zlepšeniu kvôli očakávanému nárastu DPH, napriek tomu sa ale množstvo nepredaných nehnuteľností v Španielsku zvýšilo o 2,7%.

Tieto odhady vychádzajú z krokov španielskej vlády, ktorá sa snaží presvedčiť obyvateľov  európskych krajín, aby si v Španielsku zaobstarali "druhý domov".

Pozrite sa na ponuku nehnuteľností v Španielsku na predaj.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: